Načitavam

25/10/2016, 14:01 212

Večerný hate workolizmu. Amen.

Dnes večer ponúkam ľahký večerný hajtík astronomických rozmerov venovaný všetkým. Moja duša je veľkodušná a dopraje nielen zamestnávateľom, firmám, reklamkám či korporáciam - dnes doprajem aj štátu, ženským feministkám a všetkým, ktorý mi zabezpečil tento krásny život.


Šťastný život bez času

Žijeme vraj v ambicióznej dobe a všetci sa chceme mať dobre - neviem, nezdieľam tento názor. Síce túžim potom mať sa dobre, žiaľ nemám pocit, že zaplatiť nájom, splácať auto a rozmýšľať nad tým či si večer zmyjem vlasy alebo ušetrím 10 minút a pospím si - to nezapadá do môjho scenára šťastného života.

Áno rodičia ma vychovali v z môjho pohľadu (úplnej zbytočnej skromnosti) a nedostatku toho, čomu hovoríme EGO, ale napriek tomu si nemyslím, že toto je tá správna cesta. Prosím neosočujte ma, že deti v Japonsku šijú rifle deň a noc a zarobia menej - áno súhlasím, aj ja mám po vzhliadnutí istých dokumentov chuť vrátiť svoj obed tam odkiaľ som ho zjedla, ale momentálne ich situáciu riešiť neviem. Apropo, dnes sa chcem venovať výhradne a egoisticky úplne tomu, čo ťaží mňa.


ASAP - Asi Som Alergický na Prácu

Ale vráťme sa tam, kde sme začali. Ambiciózna doba. Alebo len chceme prežiť. Bez ohľadu na to, či ste zamestnanec, freelancer, alebo korporátna krysa - chcete byť šťastný zamestnanec. To žiaľ, nie je možné. V čase deadlinov a neustálych výrokov typu musíme pridať, firma zarába málo, teraz zaberieme a pod. už isté výroky strácajú váhu. Milý zamestnávatelia a šéfovia - ušetrite si čas, vyhnite sa karmickým pomstám a očistite svoju myseľ - slovo ASAP už dávno neznamená to, čo chcete (Aspoň Skoro Alebo Po** sa všetci nech to stihneme).

Preto milí otroci, myslite vždy na jednu vec, nikdy nič nie je tak súrne, aby sa DEADLINE neposúval!

Toto je čarovná mantra, ktorú si musíte nielen mrmlať deň noc a hlavne uveriť JEJ, pretože to je ŽIAĽ jediná istota každej správnej práce.

Zamestnávateľom motivátorom a iným odborníkom odporúčam nepoužívať isté druhy slovných spojení a iných sr**ciek, ktoré pôsobia na jednotlivca a skupinu skôr úsmevne ako motivačne:


TOP 8 motivačných citátov, ktoré vás jednoducho totálne nakopnú (ale jedine k tomu, aby ste si zapli profesiu, alebo išli na pivo):


1. Nie neostaneš na to sám, prijmeme kolegu - prosím len vydrž tento mesiac (povedané pred rokom).

2. Pozrime sa na to ASAP prosím, je to priorita (až na denné rutiny a iné úlohy samozrejme) + máme aj pár iných priorít, ktoré budeme meniť najneskôr o 5 minút

3. Tento mesiac zaberieme, prosím berte to do úvahy (povedané každý mesiac).

4. Nevravím, že veľa nepracujete, ale teraz musíme naozaj zabrať.

5. Krásny výsledok, s pracovnou dobou 8 hodín by sme to nikdy nedali, prosím len pokračujte ďalej.

6. Keď sa tento rok osvedčíš zvýšime ti plat (ale nemôžeme ti nič sľúbiť,ale robili sme MAXIMUM tak prečo chceš odísť????)

7. Toto dokončíme, ale naozaj súrne!

8. Prosím, v tomto období sa sústreďte výhradne na prácu.

Počet hodnotení: 0

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy