Načitavam

04/11/2016, 14:23 227

Skupinový chat - infarkt myokard a samovražda v jednom

Skupinový chatík, alebo pliaga zákerná firemná - je prítomný predovšetkým v korporáciách, žiaľ čoraz viacej mu prichádzajú na chuť aj menšie firmy a spoločnosti. Napriek tomu, že v rebríčku obľúbenosti sa s ním vezie aj preposielanie emailov (fyi) či pevná firemná linka (klapka), stále si drží pevnú pozíciu a silné postavenie. Prekonať ho snáď môže už len osobný kontakt, tomu sa povenujeme bližšie v ďalšom článku.

Nikdy nikto nenapísal do žiadnej knihy toľko "zmyslu plných a hodnotných a konštruktívnych viet" koľko je ich možné nájsť v skupinom firemnom chate. V rámci skupinového chatu však rozlišujeme niekoľko jedincov - aj tu môžno vnímať istú typológiu:


1. BOJOVNÍK ZA DEMOKRACIU - ZOMRIE

Prvý typ, ktorý ma utopistický a nereálny cieľ - Svetový "Chatový" Mier. Hľadá riešenia, pokúša sa o vzájomnú spolupatričnosť a zachovanie neutrality. Žiaľ, demokracia nie je uspokojenie potrieb všetkých a  rovnako ako v prípade svetových problémov aj v skupinom chate neexistuje DOHODNUTIE len ROZHODNUTIE (ak chcete dospieť k výsledku, ide tu len o boj moci - silnejší vyhrá - a to je dobre, lebo inak by ste si v tom chate písali dodnes.)

 

2. JA MÁM V

K tomuto typu nie je nutné nič dodávať - v princípe je to veľmi jednoduché. Pokiaľ to nie je po mojom, už ma to nezaujíma. Žiaľ, v rámci typológie nie sú len čisté "typy" a spomínanú dvojku má v sebe v rôznej miere bohužiaľ každý z nás. Keď vás premohne vždy si povedzte, že vyhrávajú tí, ktorí občas bojujú aj za myšlienky iných nielen za seba J.

 

3. VÍKENDOVÝ PARAZIT (alias typ generujem činnosť)

Tak pozor! Toto sú ľudia, kvôli ktorým čítate maily a trháte si vlasy nielen cez týždeň, ale aj v nedeľu. Spomínaný parazit žije z energie iných ľudí, ktorú ale samozrejme niekde musí zbierať!  Áno, hádate správne - má ju od vás!

Sobotné rána, otázky o pol 5 v noci (lebo oni cestujú) sviatky a víkendy – to je ich teritórium. A čo sa týka obsahu ten je jasný – NIČ podstatné! Samozrejme, žijeme v digitálnej dobe a každý z nás nosí telefón preto, aby keď padne web prípadne nastane iný prúser situáciu riešil – to nie je vec kt. je problém.

Horšie to je z bezduchými pripomienkami typu „A budeme to robiť budúci rok v auguste?“ (áno, toto určite nevydrží do pondelka respektíve otázky, na ktoré samozrejme počas behu neviete odpovede (prosím ťa, ako sa volá tá zložka na disku, ktorú zakladal ešte Martin 3 roky dozadu) + samozrejme všetky typy úloh, ktoré bez kompu neviete riešiť.

Počet hodnotení: 0

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy