Načitavam

10/05/2017, 09:48 242

Marketing po taliansky, buď v reklame ako správny Talian mio amigo

Nie, nie, nebude dnes reč o Taliansku, aj keď predsa ho spomenieme! Prečo, chcem spájať takéto čudesnosti dokopy? Lebo je to v téme! Totižto, správny Talian je King of online a prečo to ti hneď vysvetlím!

1. Správny Talian sa nikdy nespolieha len na slová

Áno, kto to zažil, pozná to. Kričia, hulákajú, občas sa usmejú, je ich všade veľa a okrem ich nádherného jazyka používajú aj ruky, ktorými šermujú na všetky strany! A presne to musí byť aj marketing! Troška vtieravý, troška ignorant, všade jeho veľa občas na nás kričí a nikdy sa nespolieha len na jednu vec (vždy využíva jazyk aj tie ruky agresívne!) Mysli na to vždy, keď niečo budeš nastavovať, zalamovať či inak tvoriť, lebo presne tak to má fungírovať. Grazie!

2. Dizajn manuál je písmo sväté, ale meň ho na obraz súčasný

Taliansko, živý príklad tohto tvrdenia. Dizajn manuál je ako písmo sväté, či šarmantná Talianka. Áno myslím tým presne to, že keď si v Taliansku, na prvý pohľad zistíš, ktorá žena tam má svoje korene a tak to má aj byť! Správna Talianka totižto pôsobí súčasne, rešpektuje módu avšak svojím spôsobom, ona sa proste vždy drží toho talianskeho manuálu! A presne tak to má byť amigo, excuza, pretože štýl je jedna vec a rešpekt vec druhá a to je presne ten stred, kedy to funguje!

3. Dobiedzaj, dobiedzaj, ale so šarmom!

Áno, áno a ešte raz áno. Aby reklama, či marketing fungoval musí byť tak trochu všade a hlučne. A musí sa tam zjaviť občas aj z ničoho nič ako 50 Taliani v čase obeda v malinkej kaviarni! Rada č. 3 preto znie, buď tam kde treba, buď tam tak, aby ťa bolo vidno, no a nebudeme si klamať aj ten hlas je dôležitý!

4. Jazyk nie hory, ale ľudí prenáša

Nie, angličtina nie je jazyk, ktorý ťa zachráni všade a tak to je správne. Tvoji klienti a brand loveri sa musia naučit chápať tvoju značku, jej kultúru, jej osobitosť, jej špecifiká, nemôže to byť len bezpohlavná debata na nejakú tému, ktorá nikam nevedie... Musíš mať vlastný jazyk, vlastný brand, príbeh (lebo keby všetci Taliani gestikulujú v angličtine proste to nie je to pravé). Je pravda, že všetci tomu jazyku nebudú rozumieť, ale len tak to bude naozaj správne!

Najhorší prístup k životu, marketingu a všetkému je nijaký, obojpohlavný a bez výrazu! Ameno!

Počet hodnotení: 2

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac