Načitavam

08/11/2016, 10:22 286

Manažérsky terorista, alebo syndróm týranej zvery

Každý z nás má v živote pár vyvolených (teroristov), ktorí vedia s pravidelnou intenzitou ubližovať jeho duši a týrať jeho telo.

Niektorí z nás majú to šťastie, že teroristu stretnú až v niektorom zo zamestnaní, iní tieto typy postretnú už počas svojho detstva. Samozrejme, čím skôr sa naučíte teroristovi čeliť, tým ľahší život vás čaká.

Manažérsky terorista, respektíve tyran divej či inej slobodne mysliacej a voľne pohybujúcej sa zvery je človek rodu ľudského. Na pohlaví v tomto prípade nezáleží – ukážkové typy nájdeme rovnako v ženskom aj mužskom pohlaví (niektorí teroristi pôsobia emočne bezpohlavne, vysvetlíme si nižšie).

Znakom teroristu je áno, tak ako predpokladáte terorizovanie. Napriek tomu, že pojem týrania je pojmom širokým, nemyslím v tomto prípade fyzické tresty. Keďže v 21. storočí je sú fyzické tresty zakázané, títo jedinci prišli na iné spôsob, ako vás pripravia o duševné zdravie.


ZÁKLADNÉ ZNAKY TERORISTU:

Telefón je moja zbraň, moje tempo týrania je šialené, mojím revírom je vaša sloboda.

Ste na dovolenke a nik Vám nevolá? On bude! Nájde najväčšiu chybu (pre neho), ktorá je pre všetkých ostatných jedincov tým najmenším problémom (každý priemerný tvor či opica to vyrieši jedným telefonátom prípadne prostredníctvom Google) ale on nie! 5 neprijatých hovorov v sobotu o 9 večer? Telefonáty pred 7 na pevnú linku v office? Tú sú oni!

 

ZADÁVAM ÚLOHY, KRITIZUJM RIEŠENIA (som dôležitý)

Mail na štyri A4, ktorého výpovedná hodnota je nulová? Neustála kontrola Vašej činnosti a jej kritika napriek tomu, že nie je váš nadriadený? Telefonovanie a emailovanie cez obed a po pracovnej dobe? Gratulujem našli ste ho! Odteraz váš život už nikdy nebude tak slobodný ako doteraz. Kúpte si hrubšie lano a naučte sa viazať uzli, budete to potrebovať!

 

SPONGEBOB

Spongebob vlastnosti sú špecifiká, ktoré má každý „správny manažér“. Terorista v tomto prípade funguje na systéme špongie – kedykoľvek poviete niečo inovatívne, alebo odborné s profesionálnou presnosťou príjme tieto údaje a uloží ich v svojom systéme, pretože vie, že príde moment (pred vedením, ale pokojne aj pred vami) keď ich vypustí. Ako špongia – nasajem a keď to situácia vyžaduje dám to zo seba von. Najväčším problémom spongebob funkcie však nie je preberanie nápadov – ale tá prídavná hodnota, ktorú získajú pri vypúšťaní. Nakoniec zistíte veci, ktoré sa vraj dajú uskutočniť – ale možno na inej planéte a len v jeho hemisfére (ak sa u neho nejaká vyskytuje).

Počet hodnotení: 2

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy