Načitavam

30/03/2017, 19:16 263

Keď ta mozgové bunky porazia 10:0 v predĺžení, alebo ako naštartovať kreativitu, keď je mozog ako rezeň vo vani

Mozgová kôra sa zliala do jednej kompaktnej lenivej hmoty podobnej rezňu. Už 6ty krát si si bol po vodu, na stoličke si zmenil 15x polohu a tá pesnička ti hučí v sluchádlách už od rána...Pol stola počarbaného, ale nejaký výsledok, ktorý by stál aspoň za chabú pozitívnu zmienku sa nie a nie uliahnuť.

Nuž feši, nastalo to, čo si nechceš priznať, načisto si osprostel! Áno, presne to si myslíš, musím ťa, ale zarmútiť a potešiť zároveň. Mozog je jeden nechutne lenivý sval a keď osprostie treba ho natrénovať. Ale nemaj boja, nie je na tomto svete problém, ktorý by nemal riešenie, aj keď úplne jednoduché to nebude. Tvoje bunečky mozgové ťa vyzvali do boja a žiaľ momentálne prehrávaš na plnej čiare! Ale žiadne strachy, keď Jon Snehu mohol zmŕtvychvstať, ty naučíš svoj mozog behať maratóny! Tak šup, šup, nech sa tent tvoj ešte aspoň plazí!

Alkohol je metla ľudstva, ale také márne to s ním nebude

Nie touto cestou ťa nechcem nabádať k aktívnemu alkoholizmu, ale žial, štatistiky nepustia, Vedci zistili (veľmi to originálna a nešablónovitá veta, podľa, ktorej ti je jasné, že autor tohto článku ešte alkohol nepožil, ale späť k štatistike), že alkohol zvyšuje kreativitu! a to presne pri promile 0,75.

V prípade tohto množstva alkoholu v krvi nám nielen stúpa kreativita, dokonca problémy riešime rýchlejšie! Takže dámy a páni, pokiaľ sedíte na gauči a civíte do steny s vínom to bude lepšie!

Keď nemyslíš ty, myslí ujo Google, amen

Problém je mega problémom keď sa zacyklíš a zúžiš uhol pohľadu. Na problém, zadanie, či obyčajný článok je potrebné mať priestor. Varianty, široký rozptyl, možnosti neobmedzené a myslenie priam nehraničné. To nedosiahneš, kým budeš mať 4 sekundovú pamäť ako akváriová rybka a kým si budeš mumlať stále to isté dokola. Ak potrebuješ dosiahnuť čo si nikdy v svojom čarovnom živote nezažil musíš zmeniť to, čo robíš. Ak chceš vymyslieť niečo, čo si ešte nevymyslel, musíš myslieť inak ako si myslel doteraz! To je tá cesta tŕnistá, na konci ktorej tvoj mozog urobí 2 saltá a ešte sa pri tom bude zákerne usmievať!

A čo má s všetkým týmto spoločné ujo vševed alias googlik? No šak to ja jasné ako facka, ale chápem, s rezníkom sa tažko rozmýšľa. Ujo Google je tu na to, aby ti poskytol to, čoho nie si schopný! Úplne iný uhol pohľadu! Poškrtaj čo máš, pokojne na to zabudni a poď na ten problém nanovo a inak! Googli, píš, hľadaj, spisuj, rob mentálne mapy a iné šmaky, ktoré vedia pomôcť.

Keď hovoria, že od problému treba odísť morbídne škaredo ťa klamú 

Áno ráno rozumnejšie večera, na problém sa treba vyspať, keď ti to nejde skús od toho odísť a bla,bla,bla...Feši sklamem ťa, toto všetko, čo sa hovorí má na sebe trocha pravdy, ale len čiastočne. Prečo, to je nám asi všetkým jasné. Nič nie je jednoduché, najjednoduchšie je na všetko sa vy...

Keď od toho odídeš a už neprídeš, veľmi veľa toho neporiešiš. Cesta k výsledku, je úplne iná - boj sa začína vtedy, ked si v koncoch a inak to nie je ani v tomto prípade.

Ak si veľmi zdemotivovaný a smutný, daj si kávičku, vínečko, čekni nejaký seriál, prečítaj niečo vtipné, oddýchni a šup šup naspäť. Nič ti nedodá väčšiu chuť a motiváciu ako keď zdoláš tú horu pred sebou! 

 

 

Počet hodnotení: 0

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy