Načitavam

16/05/2016, 06:19 282

EVENTY (alebo ako nie-jeden manažér skoro dušu vypustil)

Každý nešťastník, ktorý už vo svojom živote organizoval event, alebo inú bohumilú činnosť pri ktorej sa stretol s klientom vie, že klient je tvor s istými špecifikami. Jedinec, ktorému v našich kruhoch nadaváme do klienta, je v prvom rade tvor zvedavý, tvrdohlavý a nepoučiteľný a k jeho najsilnejšej ryse charakterovej patrí “hnedopichnostvo”, alebo do čoho môžem k tomu sa (vyjadríme sa slušne) k tomu sa vyslovím (a ešte raz sa vyjadrím a ešte dvakrát si overím).

Keďže dnes sa budeme baviť o klientoch, ktorých revírom je event, spomenieme si zásadné finty a “fičurky”, vďaka ktorým sa vám podarí aj nemožné (v prípade organizácie eventu je tým schopnosť votrieť sa do klientovej hlavy a zariadiť všetko tak, akoby ste boli prinajmenšom Sibyla a Nostradamus v jednej osobe a akoby váš budget bol rovnako astronomický ako požiadavky, ktoré sú naň kladené).

 

 

Rady pre eventových, alebo iných dobrovoľných samovrahov

1. Flexibilita, nie je len slovo, ktoré máte v svojom CV.

Áno, každý z nás to pozná. Sedíte oproti svojmu budúcemu šéfovi, tvárite sa ako stelesnenie inteligencie a šarmu, sukňa sa Vám už prilepila od potu na stehná a práve hovoríte svoje záporné, ale zároveň kladné stránky.

Som flexibilná áno, rada sedím za počítačom do noci a nahováram si, že to je solárko nie rakovinová obrazovka, áno zmena podmienok mi nerobí žiaden problém… (veď komu nevadí, utekať z dovolenky za počítač, komu nevadí denne riešiť milión vecí ASAP a x-krát aj zbytočne, veď robiť veci zbytočne je zmyslom šťastného života každého psychicky vyrovnaného jednotlivca). Bohužiaľ, stáva sa, že tie mrchy nepredvídateľné klientské a šéfovské, niekedy od vás tú (sľúbenú) flexibilitu bezodnú budú chcieť…

A event je takou udalosťou (alias čistá temnota) ! Preto rada číslo jedna znenie buďte tak flexibilný, ako môže byť, čo v preklade znamená, buďte pripravený, že nič nebude tak ako chcete - to vám zabezpečí výhodu.

Áno, všetko musíte mať pripravené, 3x preverené a naučené naspamäť nielen vy (ale aj vaši kolegovia a súputníci nešťastní) a taktiež musíte mať dostatočný ľudský kapitál a predovšetkým duševné zdravie a podmienky pripravené na to, kedykoľvek, akokoľvek a čokoľvek zmeniť, to sa stane vašou neprekonateľnou výhodou. Taktiež si pripravte podmienky a čas na to, aby ste mohli vyriešiť každú jednu zmenu (v praxi to znamená outsorcovať čo najmenej úloh, mať zo sebou 300 g papiere a SK pásku, photoshop či nástenku - pre tých, ktorí videli svojho času veľmi nekultový a hlboký film moja tučná grécka svadba aj okenu).

 

 

2. Vyhrávajú dravci, keď vás nezožerú iný, zožerie vás to (NEZNÁMO) samo

Áno, nie každý z nás je tyran, ktorý má pasiu v buzerovaní a hľadaní chýb, ale sú momenty v živote, kedy je táto vlastnosť podstatná, ba priam viac než žiaduca. Keď organizujete event je potrebné sa na všetko pozrieť zákernými očami klienta, čo znamená spochybňovať, preverovať a opakovať a taktiež vystupovať rázne a sebaisto napriek tomu, že v duchu si už kupujete letenku na Bahamy a pri každej klientovej otázke si hovoríte (píp na toto som ešte zabudla). Takže rada č. 2 znie, máte všetko stále pevne v rukách, aj keď pevne v rukách nič nemáte. Zapisujte, riešte, opakujte, buzerujte a predovšetkým kontrolujte! Nikomu nezáleží na vašich veciach a zadaniach tak ako vám, preto musíte byť tá osoba, ktorá si ich všetky skontroluje a zabezpečí, aby boli dodané a vytvorené tak, ako majú byť.)

 

3. Sibyla a Nostradamus v jednom a ešte vaša protivná suseda a ústrachaná babka k tomu

Ako hovorieva moja kolegynka každému nováčikovi - základom je o byť o krok vpred, aspoň o jeden. Práca accounta, manažéra či iné monštra, ktoré sa hýbe v reklamnom, eventom, či online biznise je zaujímavá a kreatívna, ale predovšetkým časovo náročná. Tým nemyslím len fakt, že robievate vždy podstatne viac ako 8 hodín, tým myslím predovšetkým fakt, že sa budete biť nielen zo zadávateľom alias hlavným afgánskym teroristom, minimálnym budgetom (ktorý má byť samozrejme nepriamo úmerný výsledku) ale predovšetkým s takou bizardnou vecou respektíve veličinou akou je ČAS!

Na to, aby ste toho desivého demóna aspoň čiastočne pokorili, je potrebná len jedna vec - byť o niekoľko krokov pred všetkými. Predvídajte, vytvárajte katastrofické scenáre a zároveň ich skúšajte vyriešiť, plánujte a buďte ako vaša ustráchaná babka, ktorá sa dodnes k vám chová, ako keby ste mali 5 rokov (umyla si si tie jahody? čo ak sa ti roztrhne ta taška? čo ak ti bude zima?).

Časová rezerva vám zabezpečí všetko čo potrebujete - s dostatkom času a minimálnymi duševnými poruchami dokážete vyriešiť všetko čo potrebujete!

 

Samozrejme rád ako vyraziť a nezabiť sa je omnoho viac, ale kedže je hodina pokročilá ďalším detailom sa povenujeme v druhej časti :-).

Počet hodnotení: 0

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy