Načitavam

15/05/2017, 09:53 223

Ako na korporátny FB aj keď si amateris

Faceboočík záhadné miesto plné chatov, instagramových príspevkov ku dňu matiek a závidenia hodných životov. To sú social media, ako ich vidí zelenáč. Žiaľ, alebo vďaka za marketérov a záhady, ktoré táto podivnosť obsahuje.

Otázka znie, čo ak patríš do druhej skupiny (ktorej objem každým dňom rastie) a potrebuješ FB používať aj na iné činnosti. King rád poradí!!

FIREMNÝ FACEBOOK JE AKO TVOJE OSOBNÉ KONTO, RÁD SA BAVÍ A ŽIJE AUTENTICKY
Nepovieme si nič iné, ak si spomenieme, že FB konto je reálna osoba a ako v reálnom svete aj tu sú isté podmienky, za ktorých ľudia (FB kontá) vzbudzujú lásku a obdiv? Nechápeš feši? Vysvetlím!

PEKNÉ XSICHTY, MILÉ ZVIERATKÁ _ CONTENT JE KING

V reálnom hmatateľnom svete sú obľúbený vtipní ľudia s nadhľadom – je to proste tak. Každý máme radi ľudí s názorom (nemusí byť zhodní s väčšinou) ale proste tých, ktorí majú svoju tvár a líniu! A taký musí byť aj tvoj firemný FB!

Byť veselý, občas mierne flirtovať, občas byť smutný  a hlavne byť autentický! Čo to je? Pozri sa na svoj FB a urob si štatistiku, ktoré príspevky mali najväčší úspech! Ty a zvieratká, ty v šatách, prirodzený úsmev, či trapošina s gifkom kde si s kamošom?! Gratulujeme! Content je king a keď to uvedieš do praxe budeš KING ty!

VIEŠ ČO JE Svätý grál ale nevieš, kde ho nájsť

FB sa spravuje jednoducho tam, kde je človek v centre diania a svedkom toho celého. Nie je problém odfotiť gastro brekeke ak si ho varil dnes na obed, či seba a tvojich 20 spolužiakis ako vyhadzujete promočné čiapky. Prúser je, ak si napríklad 300 km od miesta, hotela, firmy a zamestnancov, ktorej page spravuješ. A tak je väčšinou! Čo teda s tým?

Odpoveď je úplne trápne jednoduchá! Píš, volaj, hľadaj, snor, stalkuj osobné profily, sleduj čo sa deje a pýtaj si od ľudí na mieste autentický kontent!! To je tá cesta iná neexistuje. A keď nemáš, vyrábaj vatičku – gifká a iné šmaky.

Buď parazit, alebo pleseň

Ťažké ráno, sviatky, svetové udalosti – všetko na čo môžeš samozrejme v istých hraniciach reagovať. Áno, musíš byť taká parazitná pleseň, ktorá sa zvezie na cudzích baktériách. Deje sa vo svete niečo na čo sa dá vtipne reagovať? Vyhrali sme hokej? (to bol vtip, jasné, že sme prehrali). Tak šup, šup to využiť vo svoj prospech.

ČO na FB poteší a zdvihne lajčíky:

 1. Pekné slečny sporo odeté, páni so sixpackom
 2. Irónia živí všetky, sarkazmus je kamarát nie je len do dažďa aj do pekných dní
 3. Láska a iné katastrofy
 4. Pády, údery, strečová fólia na kolegovom aute nikdy neprestane baviť
 5. Firemné párty, zo života zamestnancov
 6. Gifká, prismy a iné šmaky
 7. Profi fotečky, západy slnka a temabuildingy
 8. Pochutiny, alkoholy, iné šmaky (ak sa to hodí k firme)
 9. Zákulisné tajomstvá
Počet hodnotení: 0

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

  Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy