Načitavam

02/12/2016, 11:00 295

6 PARANORMÁLNYCH JAVOV, vďaka ktorým váš šéf zistí, či pracujete (1.DIEL)

Javy paranormálne, netradičné a aj nemožné - tak by sme definovali základné príznaky, na základe ktorých budete posudzovaní nielen či pracujete, ale taktiež aká je kvalita a množstvo vašich dosahovaných výsledkov.

Ale vráťme sa z korporátnej komunikácie do normálnej hajtarskej reči - feši, keď budeš vykazovať tieto znaky budeš za pracanta tvrdého, nezlomného. Samozrejme, existuje aj varianta 2, ak ich plniť nebudeš a napriek tomu budeš makať, môže sa stať, že si to nikto nevšimne.

1. Keď je v práci šéf, vždy si tam s ním (Človek je tvor povrchný a treba si to priznať)

Napriek tomu, že mnohí budú namietať, žiaľ je to tak. Tento bod vychádza z úplne bežne a denno-denne používanej dedukcie - nie je tu - nepracuje, alebo varianta B) je tu - pracuje. Samozrejme, že táto indukcia má značné medzery a to predovšetkým vtedy, ak nie ste kompatibilný so šéfovým harmonogram, ale je to tak.

Najviac v tomto prípade utrpia jednotlivci, ktorí dodnes naivne veria, že čím skôr budú v práci, tým skôr môžu odísť. Štandardne najlepšie z toho vzídu umelci, ktorí až tak moc nepracujú, ale za to sa na pracovisku vždy vyskytujú v tom správnom momente (teda keď je niečo treba) prípadne čo si budeme hovoriť, existujú typy ľudí, ktoré v prípade prítomnosti šéfa sedia v práci aj do 19tej, ale ako náhle tam nie je nie sú aj oni (tu sa môžete inšpirovať, títo majú spomínané pravidlo zvládnuté na jednotku a patrí im môj tichý obdiv a vytočené pohľady).

Áno, ja viem, budete namietať, že logika hovorí, že vždy je fajn ak je niekto v kancli a teda, ak zastávate manažérsku funkciu budete si hovoriť, že je lepšie, keď sa niekto v kancelárii nachádza práve v čase neprítomnosti vášho šéfa, tu si však musíte uvedomiť, že LOGIKA je v dnešnom svete zbytočná a bezvýznamná.

2. Posielanie emailov a kópií v primeranom množstve

Znakom správne korporácie samozrejme je, že nerobíte nič iné, len vypĺňate tabuľky a reporty a zúčastňujete sa na poradách, aby ste dokázali, že niečo robíte. Drobným vedľajším problémom býva fakt, že na prácu nakoniec čas už reálne neostáva.

Aké je ale ponaučenie z korporátneho života? Posielajte pár mailov denne s kópiami ale robte to inteligentne a s rozumom – dávajte do kópii ľudí naozaj vtedy, keď je potrebné. Jednak okolie bude vedieť, že reálne pracujete + ak emaily čítajú budú mať prehľad o tom čo sa deje.

3. Systém a tabuľky sú tvoji kamaráti

Napriek tomu, že prehnané tabuľkovanie a analýzy sú len a len na škodu, existuje istá miera, ktorú treba dodržať. Systematická práca a zapisovanie úloh, deadlinov a činností má svoj význam - ľudia si na základe toho uvedomia, že naozaj pracujete. Tým v žiadnom prípade nechcem tvrdiť, že ľudia, ktorí nemajú tabuľky nepracujú, avšak nemajú to ako dokázať. Systém a poriadok nevyvoláva pocit chaosu a teda je prirodzené, že keď má niekto poriadok vo veciach, vie čo robí a je to pracant.

Počet hodnotení: 0

Redakcia King of Online

Email: redakcia@kingofonline.sk

Komentáre

    Zatiaľ nebol pridaný komentár.

Čítať viac

Tagy